Arşivde Ara

İnsan sevince her şey kendiliğinden oluyor13 Şubat 2019 - 15:45, Çarşamba


Gamze Karadağ

Birliktelik yaşadığınız kişiyi şartlandırmak gerçek sevgiyi görmenize engel olur. Bir ilişki içerisinde birey özgür bırakılmalı, davranışlarına göre saf alınmalıdır. Birlikte olduğunuz kişinin davranışlarına göre tutum sergilerseniz yürümeyen bir ilişkiyi yürütmek için zaman harcamazsınız da üstelik. Yıpranmazsınız. İnsan sevince her şey kendiliğinden oluyor çünkü.

Aşık olan insanlara bakın; asla yapmam dedikleri şeyleri bile belli süre sonra kendiliğinden yapmaya başlayabiliyorlar. Bu, arzunun, sevginin ne derece olduğuyla ilintilidir. Kışın ayazında sabahın bir körü kalkıp bir kez sevdiğini görebilmek adına saatlerce kapı önlerinde bekleyen, aşkı için sebebi ne olursa olsun kilometrelerce yol kat eden, kimsenin vazgeçiremediği sigarasından sevdiği için vazgeçen, giyim tarzını sevdiği insana göre şekillendiren, vejetaryen birine aşık olup et yemekten vazgeçen insanlar var. Kendiliğinden olduğu sürece, bu, sevginin davranışlara yansıyış şeklidir.

Hiç kimseyi hiçbir şey için zorunlu kılmayın. Birinin size olan sevgisini görmeyi diliyorsanız şayet, ilişki içerisinde olduğunuz kişinin davranışlarına karışmayı bırakın. Bir birliktelikte en mühim şey kişinin hayatında ne kadar yer ettiğinizdir. Yerinizi bilirseniz; ne hak ettiğinden fazla değer verir, ne de hak etmediğiniz muameleye maruz kalırsınız.

Sevgilerimle…

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Sakarya Otel SAKARYA HALI YIKAMA SAKARYA DÜĞÜN SALONLARI İZMİR YOGA