Arşivde Ara

Hayatın Cilvesi6 Kasım 2019 - 12:01, Çarşamba


Hilmi Taşvuran

Sevgili okurlarım; Bir gün, kurdun biri aç kalınca kasabaya inmiş.

 Sütçünün sütünü devirmiş içmiş, fırıncının tezgahından ekmeğini almış yemiş, kasabın vitrininden bir but kapmış mideye indirmiş derken kasabanın tüm köpekleri toplanmış ve kurdu yakalamak için ardı sıra koşturmuşlar.

Kurt önde köpekler arkada amansız bir koşuşturmacadır devam etmiş.

 Sütçünün köpeği yorulmuş takibi bırakmış, bir müddet daha geçince fırıncının köpeği yorulmuş kurdu takibi bırakmış, en son kasabanın çıkışına yakın kasabın köpeği de pes etmiş ve geriye dönmüş.

 Kurdun arkasında kala kala bir tek demircinin köpeği kalmış. Kurt önde demircinin köpeği arkada amansız bir kovalamaca devam ediyormuş.

Artık kasabadan çıkılmış, kırlara varılmış ve tepelere doğru çıkılmaya başlanmıştır ki kurt dayanamamış, durmuş ve demircinin köpeğine " La arkadaş, sütçünün sütünü içtim, fırıncının ekmeğini yedim, kasabın etini kaptım, buna rağmen bunlar bile pes etti peşimi bıraktı. Lan ben demirciye ne yaptım da peşimi bırakmıyorsun" demiş.

Hayat öyle bir şey ki, dönüp bakıyorsun, hayatın boyunca hiçbir kötülüğün olmadığı, hatta hep iyilik ve nezaket gösterdiğin insanlar, sağda solda sana zarar verebilmek için elinden ne geliyor ise yapıyor.

 Yazıyor, çiziyor, iftira atıyor ve gene de kinleri geçmiyor.

 Ve insan, ben demircinin bu köpeklerine ne yaptım demekten kendini alamıyor.

Hayatta olduğun sürece bu Dünyanın ne iti biter nede köpeği.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Sakarya Otel SAKARYA HALI YIKAMA SAKARYA DÜĞÜN SALONLARI İZMİR YOGA