Arşivde Ara

Bursa Fashıon Week'in yıldızı parlıyor8 Kasım 2019 - 12:05, Cuma


Tekstil ve konfeksiyon sektörünün gelişmesi, şekillenmesi ve dünya tekstil ve moda anlamında en ön sıralarda yerini alması açısından Ülkemiz markalarını ağırlamış olduğumuz Bursa Fashıon Week'in yıldızı günden güne parlıyor.

Sektöre vasıflı elemanlar kazandırmak adına yarışma ile desteklenen Bursa Fashıon Week'in hedeflerinde gençlerin önünü açıp mesleki anlamda yükselişlerini sağlamak. Moda ve tekstilin el ele yürüdüğü bir yolculuk olan bu  oluşumun yan kolları olan Aksesuar, Ayakkabı, Kozmetik gibi branşlara da yer vermektedir. Bu alanlardaki tasarım gücünün öne çıkması açısından Fashıon Weekler büyük bir önem taşımaktadır. Bursa Fashıon Week'in ana programlarının içinde eğitim ve seminerlerin de yer alıp gelişimleri gururla izlemekteyiz. Bu yıl Üçüncüsünü  gerçekleştirmiş olduğumuz Moda Günlerimizin arasında Yurt dışından gelen modacılarımızı ağırlama gururunu taşıdık. Bulgaristan'ın ünlü Moda Dizaynırlarından İvanka Gorgieva'nın dünya standartlarındaki koleksiyonu izleyici tarafından büyük bir beğeni ve tam not aldı. Londra ve Newyork'a tasarım ve eğitimleri ile markanın hızlı bir yükselişinin izleme gururunu yaşamaktayız. Bursa Fashıon Week davetlisi olarak Bulgaristan'ın Makup Artist Angelina Alexandrova makyaj teknikleri,yurt dışındaki moda trendleri ve renkleri üzerine BFW makyaj Direktörümüz Makeup Artist Livza Uyar Benli'nin eğitim merkezinde buluştu. Karşılıklı 2020 Yılının makyaj Dünya Trendlerinin üzerine uygulamalı bir seminer gerçekleştirildi. Trendlerin Ülke dokusuna göre şekil alarak kişiyle bütünleşmesi konusunun önem taşıdığını vurguladılar. Giysileri tamamlayan makyaj şeklinin kişinin üzerindeki büyük önemi tartışılmaz, ilk önce algı olarak yüzdeki şekil ve ifadenin öncülüğünün vurgusuna değindiler. Bursa Fashıon Week'in bu branşları desteklemesi ve koleksiyonlarla bütünleştirmesinin doğru bir rotada ilerlediğini göstermektedir. Yurt dışından davet edilen dizaynırlar ve make up artisler Ülkemizdeki moda oluşumlarını daha emin adımlarla ileriye yürümesini sağlayacaktır. Üretken bir Ülke tasarım gücümüzün yüksek bir genç nesile sahip olarak Dünya stand larında Türk markalarının  hak ettiği yerde yer bulmasını dileriz.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Sakarya Otel SAKARYA HALI YIKAMA SAKARYA DÜĞÜN SALONLARI İZMİR YOGA