Arşivde Ara

Yöresel Ürünler ve Ayva Festivali sona erdi21 Ekim 2019 - 15:34, Pazartesi


31 Mart yerel seçimleriyle Milli Görüş belediyeciliğine kavuşan Pamukova’da, bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Yöresel Ürünler ve Ayva Festivali geçmiş yıllara göre yoğun katılımla gerçekleşti.

Pamukova’da yerel halkı desteklemek ve Pamukova’yı tanıtmak için gerçekleştirilen Pamukova Yöresel Ürünler ve Ayva Festivali büyük bir coşkuyla sona erdi. Saadet Partisi Pamukova Belediye Başkanı İbrahim Güven Övün’ün ev sahibi olduğu festivalin ziyaretçileri arasında, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Fahrettin Abay, Millî Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, Söğütlü Belediye Başkanı Koray Oktay Özten, Pamukova Kaymakamı Recai Karal ve komşu il ve ilçe belediye başkanları oldu.

“SAKARYA GÜZEL TOPRAKLARA SAHİP, MERT İNSANLAR MEMLEKETİDİR”

Festivalin ev sahibi Pamukova Belediye Başkanı İbrahim Güven Övün, “Festivalin bu yıl dördüncüsünü düzenledik. Geyve, Taraklı, Hendek, Akyazı, Karapürçek, Karasu, Kocaali, Ferizli, Söğütlü, Sapanca, Arifiye, Serdivan, Erenler ve Adapazarı bizimdir. Sakarya güzel topraklara sahip, mert insanlar memleketidir. Bu kardeşliğin mimarı olan Pamukova dışından gelmiş tüm kardeşlerimize teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Festival hakkında konuşmasını sürdüren  Övün, “Türkiye’de yetişen ayvanın büyük bir kısmı burada üretiliyor. Yaylalarımızda eşsiz aroması ile çileğimiz, ovalarımızda meyve ve sebzenin en güzeli bu verimli toprağın bağrından çıkıyor. Çalışkan Anadolu kadınımız bin bir zahmetle ürettiği salçayı, turşuyu, tarhanayı satmak için bu güzel günleri iple çekiyor. Cefakâr çiftçimizin çocuk gibi özenle büyüttüğü sebze ve meyvenin tatları yüzleri gülümsetiyor. Bu yılki festivalimizi geçen senelere nazaran daha da renklendirdik. İl Satranç Federasyonu ile ortaklaşa Satranç Turnuvası düzenledik. Etkinliğimiz model araba gösterileri, uçurtma şenliği ile daha da zenginleşti” diye konuştu.

“PAMUKOVA’NIN DÜNYA PAZARINA GİRECEĞİNE İNANIYORUZ”

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyasTongüç, “Pamukova ayva konusunda çok önemli bir noktada. Şuan dünya pazarlarına girmek için önemli adımların işaret fişeğini atmış durumda. Sayın Belediye Başkanımız vazifeyi devraldıktan sonra Pamukova’nın bütün değerlerini en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyor. Bu konuda yapmış oldukları çalışmalar takdire şayan. Bugün burada ayrıca üreticilerimiz ve çiftçilerimiz var. Üretim ve istihdam en çok arzu ettiğimiz iki husustur. Burada yapılan alışverişler ileride büyük markalara dönüşecek. Büyük markalarla dünya pazarına Pamukova’mızı temsilen gireceğine inanıyoruz. Belediye Başkanımızın bu önemli çalışmaları yapabilmesi için hizmet aşkı ve inancının olması gerekiyor. Başkanımızda bu inancı, hizmet aşkını, ehliyetli olduğunu görüyor ve ona güveniyoruz” dedi.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Sakarya Otel SAKARYA HALI YIKAMA SAKARYA DÜĞÜN SALONLARI İZMİR YOGA