Arşivde Ara

Kendi ayaklarımız üzerinde durmalıyız21 Ekim 2019 - 15:01, Pazartesi


Saadet Partisi Sakarya İl Divan Toplantısı Pamukova'da yapıldı. Ekim ayı İl Divan Toplantısı'na Saadet Partisi GİK Üyeesi ve Gazeteci Yazar Ekrem Şama katıldı.

Pamukova Belediyesi Kültür Merkezi Konferans Salonu'nda  gerçekleşen programın açılış konuşmasını İl Başkanı Fahrettin Abay yaptı. Barış Pınar'ı Harekatı'nda Mehmetçiğe tam destek verdiklerini ve canı gönülden sağ salim burunları kanamadan evlerine dönmeleri için duacı olduklarını yineleyen Fahrettin Abay, sözlerini şöyle sürdürdü;

"ABD’nin gözü kulağı olan başta İncirlik olmak üzere bütün askeri üsler kapatılmalı. Bu bölgedeki silahlı örgütlere 50 bin Tır silah sağlayan ABD ile bütün ilişkiler derhal kesilmeli. Bu fitne ve fesat, bölgeyi ateş alanına çevirdi. ABD gitmeden bu bölgenin huzur bulması, katliamların durması mümkün değil. Ne işi var orada Amerika’nın…”

Abay, İl divan toplantısını bu ay Yöresel Ürünler ve Ayva Festivali münasebetiyle Pamukova'da yaptıklarını işaret ederek, “Pamukova Milli Görüş belediyecilik anlayışı ile tüm ilçelere örnek olacak. 1989 yılında bir ilçe ile başladığımız belediyecilik anlayışımız, 1999’da 17 ilçeye yükseldi. Ben inanıyorum ki, Güven Övün başkanlığındaki Pamukova belediyemiz faydalı, planlı programlı, israfsız, borç almadan, en ucuz maliyetle, en kaliteli hizmet nasıl yapılır herkese gösterecektir. Güzide ilçemiz Pamukova yıllardır hak edip alamadığı hizmeti en güzel şekilde alacaktır.” dedi.

Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün de çalışmaları hakkında bilgiler vererek, 3 gündür devam eden Ayva festivalinin son günü katılım sağlayarak destek veren Saadet Partili misafirlerine teşekkür etti.

Saadet Partisi GİK Üyesi ve Gazeteci Yazar Ekrem Şama da, partililere hitaben yaptığı konuşması büyük ilgi gördü. Ortadoğu ve Türkiye çemberinde yaşanan sıcak gelişmeler hakkında çarpıcı açıklamalar yapan Tarihçi ve Gazeteci Yazar Ekrem Şama, Ortadoğu bölge insanlarının birbirleri ile kardeşane yaşıyorken,

Ne zaman ki, Amerika “Körfez Harekâtları” ve “İkiz Kuleler” gibi  mizansenleri sahneleyip bölgeyi işgal, katliam, sömürü, yeniden dizayn amaçları ile geldiğini ve barışın da bozulduğunu anlatarak, "Elbette Avrupa ülkeleri de arkasından sökün edip bölgemize üşüştüler.

Bombardımanlar, mezhep kışkırtmaları, katliamlar, sömürüler, tecavüzler, bölücülükler, yığılan silahlar, yapay terör örgütleri, çatışmalar, toplu sürgünler dönemi başladı. Afganistan’la başlayan ateşli sahneler, Irak’la, Libya ile Suriye ve Yemen ile devam ediyor." dedi. Bölge de asıl çıban başının Ameraki olduğunu kaydeden Şama, "İşte Amerika ve Batılı sömürgeciler böyle düşünüyorlar. Şeytanca düşünüyorlar. Çünkü onların gayesi ne barış, ne istikrar, ne insanlık ne de adalet. Dertleri sömürmek, yok etmek. Bölge ülkelerine ve liderlerine “aptal” muamelesi yapmak!" dedi. Türkiye’nin, ABD ve İsrail’e güvenmemesi gerektiğine vurgu yapan Şama, “Bugün dost, yarın düşman. Bugün düşman, yarın dost. Böyle bir ülke ile ittifak yapmak sadece boş bir hayalden ibaret. Kendi ayaklarımız üzerinde durmalıyız." dedi.

Pamuova İlçe Başkanı Kmal Taş'ın evsahipliğinde gerçekleşen Ekim ayı İl divan toplantısı oldukça coşkulu ve kalabalık geçti. İl Yönetim Kurulu, İlçe Başkanları, İl Gençlik Kolları, AGD İl Yönetimi ve Hanım Kolları İl Divan toplantısı sonrası Pamukova Yöresel Ürünler ve Ayva Festivali'ne katılarak standları gezerek alışveriş yaptı.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Sakarya Otel SAKARYA HALI YIKAMA SAKARYA DÜĞÜN SALONLARI İZMİR YOGA