Arşivde Ara

Olta Balıkçıları Karasu’da buluştu21 Ekim 2019 - 12:49, Pazartesi


Karasu Belediyesi ile Lodos balıkçılığın ortaklığında düzenlenen “Karasu Belediyesi Ulusal Lüfer Balığı Yakalama Yarışması” yoğun katılımla tamamlandı.

Samsun’dan Eskişehir’e, İzmir’den Bursa’ya ülkenin birçok farklı kentinden olta balıkçılığı tutkunları Karasu Belediyesi ile Lodos balıkçılığın düzenlediği Lüfer Balığı yakalama yarışmasında bir araya geldiler.

Cumartesi günü Karasu’ya gelen olta balıkçılığı tutkunları ilk gün kamp kurarak yarışma öncesi hazırlıklarını tamamladılar. Pazar günü, günün ilk saatlerinde başlayan yarışma heyecanlı ve bir o kadar da eğlenceli anlara şahitlik etti. Aşağı Aziziye Mahallesi Akkum mevkiinde düzenlenen yarışmayı Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Belediye Başkan Yardımcıları Hüdaver Ağun, İsmail Karakaş, MHP İlçe Başkanı Münir Ali Kara, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Kemal Ataç ve Su Ürünleri ve Balıkçılar Kooperatifi Başkan Yardımcısı Ali Osman Karaman takip etti.

Organizasyonun öncülüğünü yapan Mehmet Bingül; “Gelirinin tamamen şehit ailelerine bağışlanacağı ve Karasu Belediyesi ile Karasu Olta Balıkçıları tarafından organize edilen Lodos Balıkçılık Ulusal Lüfer Yarışmasını hafta sonu gerçekleştirdik. Türkiye’nin dört bir yanından gelen yarışmacılarımız oldu. İlçemizde bir İlk olan ve Akkum mevkiinde yapılan yarışma için Gıda Tarım Bakanlığı’ndan özellikle iznimizi aldık ve ardından ülkemizin önemli distribütörlerinden Lodos Balıkçılık ile sponsorluk anlaşmamızı gerçekleştirdik. İlçemiz turizmine katkısı olduğunu düşündüğümüzden Belediyemizle ve ilçemiz Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile koordineli olarak hareket ettik. Güzel bir organizasyon olduğu düşüncesindeyim. Bizlerden desteklerini esirgemeyen Lodos Balıkçılığa, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Sayın Kemal Ataç’a, Karasu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personellerine ve özellikle Karasu Belediye Başkanı Sayın İshak Sarı’ya teşekkürlerimi sunarım” dedi.

Olta balıkçılarının kamp alanını ziyaret eden Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı; “İlçemizde ilk defa olta balıkçılığı anlamında bir yarışma düzenliyoruz. Ulusal Lüfer Balığı Yakalama Yarışması aslında bir yarışmadan öte kaynaşma ve tanışma gibi oldu. Akşam kamp kuran sporcular, sabah yapılacak yarışma öncesi bir taraftan hazırlık yaparken diğer taraftan da moral depoladılar. Ülkemizin birçok ilinden yarışmaya gelen misafirlerimiz oldu. İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğümüz ile görüşmeler yaparak önümüzdeki senelerde Lüfer Balığı Yakalama Yarışmasını geleneksel hale getirebiliriz. Organizasyonda emeği geçen Mehmet Bingül hocama, Lodos Balıkçılığa ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım” dedi.

Dereceye Girenler;

En Büyük Lüfer Balığı Yakalama Kategorisinde 1. Hakan Usta, 2. Cengiz Yemişçi,

En Fazla Lüfer Balığı Yakalama Kategorisinde 1. Umut İyigün,

En Fazla Bağış Yapan, Bilal Karatutlu.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Sakarya Otel SAKARYA HALI YIKAMA SAKARYA DÜĞÜN SALONLARI İZMİR YOGA