Arşivde Ara

Adapazarı’nın lokomotif ilçe olması lazım16 Eylül 2019 - 16:18, Pazartesi


Adapazarı Belediyesi CHP’li meclis üyesi Haluk Akbay 6 aylık meclis çalışmalarını anlattı. Akbay, “Önerilerimiz var dikkate alınmıyor. Adapazarı Lokomatif ilçe olması lazım” dedi.

BAHANE EDİYORLAR

CHP Adapazarı Belediye meclis üyesi Haluk Akbay CHP ilçe başkanı Fatma Kurtuluş ve kurul üyeleri ile yaptığı basın toplantısında “Adapazarı lokomatif ilçe olması lazım, çağın çok gerisindeyiz. Ben CHP meclis üyesi olarak Adapazarı yararına birçok konuşma yapıyor. Öneriler sunuyorum, bana çok konuştun diyorlar veya söylediklerimin doğru olduğunu gördüklerinde ise Büyükşehiri bahane ediyorlar” dedi.

GÜÇSÜZ MALİ YAPI

İlçe başkanı Fatma Kurtuluş’un açış konuşmasından sonra basına bilgiler veren Haluk Akbay  Adapazarı Belediyesinin mali durumunun hiç iyi olmadığını söyledi: “Kesinleşen gelirler 114 milyon, giderler 124 milyon bütçe açığı 9 milyondur. Karşımızda gelir gider dengesi tahakkuk-tahsilat dengesi verimli olmadığından güçsüz bir ekonomik yapı vardır”

LOKOMOTİF İLÇE

Adapazarı İlçesinin Büyükşehir Belediyesi tarafından Lokomotif ilçe olarak en öne alınmasını isteyen bu konuda ısrarcı olduğunu belirten Haluk Akbay şöyle konuştu:  “Bugün ki idari yapıda iş yapamamanın en büyük bahanesi ve Adapazarı’nın önündeki en büyük engel Büyükşehir yasası olmuştur. Adapazarı Belediyesi spor parkı, oyun grubu, basketbol sahası, ve asfaltlama ile Adapazarı’nı geliştiremez, b u yolla Adapazarı’nı geliştiremez bu anlayışla Adapazarı kasaba görünümünden kurtulamaz. Adapazarı’nın kalbi olan yerler ve konularda Büyükşehirin yatırım yapması sağlanmalıdır” 

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Sakarya Otel SAKARYA HALI YIKAMA SAKARYA DÜĞÜN SALONLARI İZMİR YOGA