Arşivde Ara

Satıcı arayan aynaya baksın16 Ağustos 2019 - 09:05, Cuma


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay arasında geçen diyalogun mikrofona yansımasının ardından belli bir kesim Başkan Atalay için "işçiyi sattı" adı altında linç kampanyası başlattı. Ancak ömrü işçi haklarıyla mücadeleyle geçen Atalay'a yapılmak istenen "satıcı" algısı bilinmelidir ki bu ülkede tutmaz.

KARA PROPAGANDA

Bakan Selçuk ile 2019 Dönemi Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmesi Çerçeve Protokolü görüşmeleri kapsamında bir araya gelen Başkan Ergün Atalay, "Uzasa işi karıştıracağız. En azından kapattım böyle" sözleri üzerinden sosyal medya, belli bir kesim medya ve köşe yazarının "işçiyi sattı" kara propagandasına maruz kaldı. Bu sözlerine açıklık getiren Atalay, "Ben işçileri utandıracak bir şey yapmadım. Beni tanıyan, bizim geçmişimizi bilenler tanır" dedi.

ASIL HEDEF MAKAM

Ancak işçi kesimi üzerinden başka hesapları olan bazı kesimler, yüz binlerce çalışanı ve milyonlarca insanın ekmek yediği TÜRK-İş'ten Başkan Ergün Atalay'ı saf dışı etmek harekete geçti. Ulusal medyanın yanı sıra sosyal medya üzerinden sürekli Atalay'a saldıran bu kesimler sözde "satıcı" algısıyla başlattıkları linç kampanyasının sonunda Atalay'ın görevinden istifa etmesini hedeflediler.

BU ÜLKEDE TUTMAZ

Kimisi oy devşirmek için, kimisi ideolojik, kimisi makam hırsı, kimisi menfaati için "satıcı" damgası vurmaya çalıştıkları Başkan Atalay'ın bulunduğu makama işçi haklarını sonuna kadar savunarak geldiğini hesaba katmadı. Hayata işçi olarak atılan, sendikacılığın her kademesinde görev alan, işçi hakkı için saçlarını beyazlatan, bugüne kadar bir kere bile işçi sattığı görülmeyen Atalay'a "satıcı" algısı bu ülkede tutmaz.

ÖMRÜNÜ İŞÇİYE ADADI

Şu günlerde Atalay'a "satıcı" yaftasını yapıştırmak isteyen belli kesimler şunu iyi bilmelidir.  Başkan Atalay her zaman mert, dürüst, şaibeden uzak, işçi haklarına ömrünü adayan bir başkandır. Yine aynı kesimler şunu da iyi bilmelidir. İlle de bu ülkede "satıcı" arıyorlarsa çok mesai harcamalarına gerek yok. Aynaya bakmaları yeterli olacaktır!

Hüseyin Cumalı

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Sakarya Otel SAKARYA HALI YIKAMA SAKARYA DÜĞÜN SALONLARI İZMİR YOGA