Arşivde Ara

Hendek’te Sevgi bağı programı23 Mart 2019 - 10:38, Cumartesi


Yenimahalle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi "Çanakkale Geçilmez" dedirten kahramanlarımıza minnetlerimizi sunmak adına “Vatan Sana Canım Feda” 4.Geleneksel Sevgi Bağı etkinliğimizi okulun çok amaçlı salonunda gerçekleşti.

Bu güzel topraklar, bizlere vatanı için seve seve canını ortaya koyan şehitlerimizin ve gazilerimizin mirasıdır. Türk milleti birlik ve beraberliği ile birçok zorluğun üstesinden gelmiş, hiçbir zaman esaret altına girmemiş ve her zaman tarihe yön veren parlak zaferlere imza atmıştır.

Programda İngilizce öğretmeni Elif Kuş yönetiminde okulumuz korosunda bulunan Sudenaz Kazın, Buket Albayrakoğlu, Sıla İrme, Fatma Akgün, Sude Sinay Korkmaz, Gamze Karagöz, Beyza Küçük, Cansu Şimşek eşliğinde İstiklal Marşının okundu.

 Kur’an-ı Kerim Tilavetinin ardından Okul Müdürü Sevda Aslan günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.

Programda büyük bir insan olmanın yanında büyük bir şairde olan Mehmet Akif Ersoy’un hayatını anlatan “Bir Hırka, Bir Lokma”  isimli video Melih Mergen ve Cennet Afşar yönetiminde sunuldu.

10/B sınıfında bulunan Ayşe Sinem Nalbantçı Mehmet Akif Ersoya ait “Zulmü Alkışlayamam” İsimli şiirini seslendirmiştir. Hemen ardından oklumuz Tarih öğretmeni Nihal Çalık ve Çocuk Gelişimi Bölümü öğretmeleri Nurgül Yazar Ve Meryem Demirci rehberliğinde Rümeysa Koç, Rabia Taşıyan, Aysun Kukurt, Damla İlgeç, Tuğçe Özkan, İrem Bilgiç, Kardelen Çam, Zeynep Günak, Tuğba Torunoğlu, Esra Karabina, Cansu Cödel, Duygu Başer tarafından hazırlanan “İmanın ve İnancın Ruhu Mehmet Akif” adlı kısa oyun sergilendi.

Öğrencilerden Cansu Şimşek Mağusa Limanı ve Drama Köprüsü türkülerini seslendiriştir. Programa gelen konuklara El Sanatları Bölümü öğretmeni Sevilay Sağdıç ve öğrencileri tarafından hazırlanan hediyeler verildi.  Program sonunda davetlilere Yiyecek İçecek Hizmetleri bölümümü öğretmenleri Suna Şimşek ve Sevilay Çakmak ve 11/C öğrencileri tarafından hazırlanan ikramlar sunuldu.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Sakarya Otel SAKARYA HALI YIKAMA SAKARYA DÜĞÜN SALONLARI İZMİR YOGA