Arşivde Ara

Vali Nayir incelemelerde Bulundu22 Mart 2019 - 22:16, Cuma


Her hafta farklı sanayi kuruluşunda incelemelerde bulunan Vali Ahmet Hamdi Nayir, Arma Filtre Sistemleri fabrikasına ziyarette bulundu.

Aynı zamanda SATSO Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Arma Filtre Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Vali Ahmet Hamdi Nayir, ilk olarak fabrikanın idari binasına geçti.

Vali Ahmet Hamdi Nayir’i ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını ifade eden Başkan Altuğ, fabrikanın kuruluş aşaması ve sektördeki gelişmeler ile ilgili bir brifing vererek, 1988 yılında 5 arkadaş tarafından 60 metrekarelik bir atölyede 3 çalışanla kurulan Arma Filtre Sistemleri Fabrikasının günümüzde 36 bin metrekareyi aşan tesislerinde 1600'ü aşkın çalışanıyla, birçok ülkede üretim yapan, 4 kıtada temsil edilen ve sektörünün lideri bir firma haline geldiğini, beyaz eşya sektörünün ihtiyacı olan birçok yan sanayi ürünün yanı sıra, elektronik ve otomotiv yan sanayileri alanında da geniş bir ürün yelpazesine sahip olduklarını ifade etti.

Üretim tesislerini gezerek robotik teknolojinin de kullanıldığı alanlarda yetkililerden bilgiler alan Vali Ahmet Hamdi Nayir, çalışanlarla da bir süre sohbet ederek kolaylıklar diledi.

Sanayi kuruluşlarının üretim alanlarındaki çalışmaları yerinde görmek, sanayici ve iş adamlarıyla karşılıklı istişarelerde bulunmak amacıyla bu tür ziyaretlerde bulunduklarını belirten Vali Ahmet Hamdi Nayir, kendi sektöründe ülkemizin önde gelen kuruluşlarından biri olan Arma Filtre Fabrikasının birçok ülkede faaliyetlerde bulunmasının önemine vurgu yaparak, hem üretim hem de ihracat ve istihdam alanında gerek ülkemiz gerekse İlimiz ekonomisine önemli bir katma değer sağladığını da sözlerine ekledi.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Sakarya Otel SAKARYA HALI YIKAMA SAKARYA DÜĞÜN SALONLARI İZMİR YOGA