Arşivde Ara

Çavdaroğlu'nun koltuk hırsı14 Şubat 2019 - 09:01, Perşembe


Ulvi Çavdaroğlu 'AK Parti olmadı' deyip bu kez 'bari Saadet Partisi olsun' dedi

Çok uzak tarih değil. Bundan tam 3.5 ay önce AK Parti'den Adapazarı Belediye Başkan Aday Adayı olan Ulvi Çavdaroğlu 'aday' gösterilmeyince dün Saadet Parti'ne kaydını yaptırıp Adapazarı Belediyesi 1. sıra meclis adayı oldu. Milli görüş çizgisine pekte uygun olmayan süreç hayli yadırgandı.

ERENLER İLE BAŞLADI

Sakarya Ulvi Çavdaroğlu ismini 1994-1999 tarihleri arasında Refah Partisi'nden Erenler Belediye Başkanı seçilmesiyle tanıdı. Erenler Belediye Başkanı olarak 5 yıl görev yapan Ulvi Çavdaroğlu, 1999 yılı sonunda koltuğu bu kez Ekrem Yüce'ye devretti. Bir süre siyasete ara veren Çavdaroğlu, 2004 yılında Saadet Partisi'nden Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu. Ancak 2004 yılındaki yerel seçimde AK Parti'den Aziz Duran Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

YIKILAN O HAYALLER

Bu gelişme sonrasında bir süre daha Çavdaroğlu siyaset arenasında pek gözükmedi. Ancak yenilen pehlivan güreşe doymaz misali Çavdaroğlu, 2009 yerel seçimlerinde bir kez daha aktif siyasete geri döndü. 2009 yerel seçimlerinde Saadet Partisi'nden Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Ulvi Çavdaroğlu'nun hayallerini bu kez AK Parti'den seçime giren Zeki Toçoğlu yıktı.

MİLLİ GÖRÜŞE YAKIŞMADI

2009 yılında bir kez daha beklediğini bulamayan Çavdaroğlu, yine aktif siyasete ara verdi. Ancak hırsı bir türlü dinmeyen Çavdaroğlu, bu kez iktidardan yana tavrını koydu. 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri için AK Parti'den Adapazarı Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunda bulunan Ulvi Çavdaroğlu 'aday' gösterilmedi. Saadet Partisi çizgisini bozan Çavdaroğlu dün itibariyle Saadet Partisi'ne geçti ve Adapazarı Belediyesi 1. sıra Meclis Üyesi Adayı oldu.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Sakarya Otel SAKARYA HALI YIKAMA SAKARYA DÜĞÜN SALONLARI İZMİR YOGA