Arşivde Ara

Matur, miniklere gazeteciliği anlattı14 Ocak 2019 - 16:23, Pazartesi


Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Sezai Matur, YÖNDER Anaokulu öğrencilerine gazetecilik mesleğini anlattı

Keyifli bir meslek

YÖNDER Anaokulu öğrencileriyle bir araya gelen SGC Başkanı ve TGF Genel Başkan Yardımcısı Sezai Matur, gazetecilik mesleğini tanıtırken “ Çok zor ancak bir o kadar keyifli bir meslek. Tekrar dünyaya gelsem yeniden seçeceğim bir meslek” şeklinde konuştu. Matur “Gazeteciler, çevrenizde olan olayları habere dönüştürerek gazetelerde, televizyonlarda, radyolarda, dergilerde ve internette sizlere duyururlar” dedi.

Çiçek verdi

Öğrencilerin gazetelerin nasıl yayına hazırlandığıyla ilgili soruları da cevaplandıran Matur öğrencilere Sakarya’nın yerel gazetelerini dağıtarak gazeteleri tanımasını istedi. Öğrencilere haber, köşe yazısı, ilan gibi gazete içerikleri hakkında da bilgi veren Matur daha sonra öğrenciler ve öğretmenleriyle birlikte bir hatıra fotoğrafı çektirdi. Okul Kurucu Temsilcisi Asude Eyle Akçay da SGC Başkanı Matur’a çiçek takdim etti.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Sakarya Otel SAKARYA HALI YIKAMA SAKARYA DÜĞÜN SALONLARI İZMİR YOGA