Arşivde Ara

İşte adaylar12 Ocak 2019 - 20:59, Cumartesi


Adalet ve Kalkınma Partisi’nin merakla beklenen başkan adayları açıklandı. 15 ilçede yarışa kendi adaylarıyla girecek Ak Parti Taraklı’da MHP adayını destekleyecek.

AK Parti’nin açıklanan listesinde dikkat çeken detaylar mevcut. Üç ilçede mevcut başkanlar üç dönem kuralı nedeniyle yeniden aday olamazken, üç ilçede ise ilk dönemi olan başkanlar yeniden aday gösterilmedi. Ak Parti 10 ilçede yeni isimlerle yarışa girecek.

Söğütlü’nün öğretmen belediye başkan adayı yine bir öğretmen aday ile değiştirildi. Üç ilçede ise ilçe başkanlarıyla yarışa girilecek...

Adapazarı/ Mutlu Işıksu

1974 Sakarya’da doğumlu. İlk, orta ve lise eğitimini Sakarya’da tamamladı. 1997 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Ak Parti teşkilatlarında çeşitli görevler yapan Işıksu 24 Haziran 2014 tarihinde Düzce Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü, 2014 yılı Ağustos ayında Sakarya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü olarak atandı. Mutlu Işıksu evli 2 çocuk babası

Erenler/Fevzi Kılıç

1964 Trabzon-Maçka doğumlu. İlk orta ve Lise eğitimini Sakarya’da tamamladı. İşletme bölümü mezunu. AK Parti İl Başkanlığı’ndan istifa ederek Adapazarı Belediye Başkan Aday Adayı olan Fevzi Kılıç, genel merkezin kararı ile Erenler İlçesi’nde partisinin adayı olarak açıklandı. Evli ve 4 çocuk babası olan Kılıç ev tekstil ürünleri ticaretini yapıyor.

Serdivan/Yusuf Alemdar

1966 yılında Trabzon'da doğdu. Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun olduktan sonra 2003 yılında AK Parti İl Başkanı oldu. 2009 ve 2014 yıllarında yapılan yerel seçimlerin ardından Serdivan Belediye Başkanı seçildi. Alemdar partisinin yeniden Serdivan Belediye Başkan adayı olarak açıklandı. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Arifiye/ İsmail Karakullukçu

Arifiye Belediye Başkanı İsmail karakullukçu partisi tarafından yeniden aday gösterildi. 1966 Adapazarı doğumludur. Üniversite mezunu olan İsmail Karakullukçu, 29 Mart 2009 ve 30 Mart 2014 yıllarında gerçekleştirilen yerel seçimlerin ardından AK Parti’den Arifiye Belediye Başkanı seçildi. Karakullukçu partisinin üçüncü dönem belediye başkan adayı oldu.

Sapanca/Özcan Özen

AK Parti’nin Sapanca Belediye Başkan Adayı Özcan Özen nalbur dükkanı bulunuyor. 1964 yılında Sapanca’da doğdu. Yüksekokul mezunu olan Özen, 2014 yılında gerçekleştirilen yerel seçimlerin ardından Sapanca İlçesi ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi meclis üyeliği yapan Özen 31 Mart Yerel seçimlerinde partisinin Sapanca adayı olarak açıklandı.

Geyve/Murat Kaya

1972'de Geyve'de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Geyve'de tamamlayan Murat Kaya, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nden mezun oldu. Geyve'de AK Parti kurucu üyelerinden olan ve 7 yıl İlçe Başkanlığı'nda bulunan Kaya, iki dönemdir belediye başkanlığı yapıyor. Kaya evli ve 5 çocuk babasıdır.

 Pamukova/Cevat Keser

1955 yılında Pamukova da dünyaya geldi. Adapazarı Vagon Fabrikasında çalıştı. 1994 - 1999  / 1999 - 2004 yılları arasında iki dönem belediye başkanlığına seçildi. 2004 yılında girdiği yarışta rakibine yenilen Keser 2009 yılında tekrar belediye başkanı oldu. Keser 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde 4.dönem Belediye Başkanlığına seçildi.  Evli ve bir çocuk babası olan Keser partisi tarafından yeniden aday gösterildi.

 Kaynarca/Murat Kefli

Ak Parti Kaynarca İlçe Başkanlığı görevinden istifa eden Murat Kefli partisinin adayı olarak açıklandı.

Kocaali/Ahmet Acar

1970 yılında Sakarya’da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Sakarya’da, üniversite tahsilini ise Hacettepe Üniversitesi Sağlık İdaresi bölümünde tamamladı. Memuriyete SSK Genel Müdürlüğü’nde başlayan Ahmet Acar, Sağlık Bakanlığı İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı’nda uzman ve Gümüşhane Kültür Turizm İl Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Diğer yandan 1996 yılından 2008 yılı sonuna kadar TBMM’de Milletvekili danışmanlığı yapan Acar, evli ve dört çocuk babasıdır. Ahmet Acar partisinin üçüncü dönem Kocaali Belediye Başkan Adayı oldu.

Karapürçek/Orhan Yıldırım

1964 Akyazı doğumludur. Üniversite mezunu olan Orhan Yıldırım, 29 Mart 2009 ve 30 Mart 2014 yıllarında gerçekleştirilen yerel seçimlerin ardından AK Parti’den ikinci kez Karapürçek Belediye Başkanlığı’na seçilen Yıldırım partisi tarafından yeniden aday olarak açıklandı.

Akyazı/Bilal Soykan

1971 yılında Sakarya Akyazı Kuzuluk’ta doğdu. Orta ve lise öğrenimini Akyazı’da tamamladı. A.Ö.F. Yerel Yerel Yönetimler bölümünde öğrenimine devam eden SOYKAN, ticaretle uğraşmaktadır. 1999-2004 yılları arasında Kuzuluk Belediyesi meclis üyeliği, 2001-2008 yılları arasında Ak Parti Kuzuluk Kurucu Belde Başkanlığı, 2009-2014 yılları arasında Kuzuluk Belediye Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Hendek/Ali Kemal Sofu

1978 Hendek doğumlu, evli ve 2 çocuk babası olan Ali Kemal Sofu, ilk, orta ve lise eğitimini Hendekte tamamlamış. 1996’da İmam Hatip Lisesinden mezun olduktan sonra, Sakarya Üniversitesi, İlahiyat Fakültesinde Lisans eğitimini alarak 2002 yılında mezun olup, daha sonra 2017 yılında yine Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İslam Ekonomisi ve Finansı bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır.

Orta derecede Arapça bilen Sofu, Üniversite eğitimi sonrası Hendek Endüstri Meslek Lisesinde 1 yıl ücretli öğretmenlik yapmış ve bu tecrübesi sonrası ise ticari hayata geçerek 15 yıldır inşaat malzemeleri üzerine aktif ticaret yaparak, Hendek’in saygın ve sevilen esnaf konumunda ki yerini almıştır.

Ferizli/İsmail Gündoğdu

1977 yılında Ferizli’de doğdu. İlk orta ve liseyi Ferizli’de tamamladı. 2000 yılında mühendislik eğitimini tamamladı ve yine Sakarya’ya geri döndü. 2001 ve 2002 yıllarında Sinanoğlu Beldesinde öğretmenlik yaptı. 2004 yılında Sakarya Üniversitesi’nde Master Eğitimini tamamladı. Ve dönemin Belediye Başkanı Hüseyin Kaşkaş’ın isteği ve talebi ile Ferizli Belediyesi’nde Fen İşleri Sorumlusu olarak görevlendirildi. Gündoğdu İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde görev yaparken AK Parti tarafından Ferizli Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı.

Karasu/İshak Sarı

Ak Parti Karasu İlçe Başkanlığı görevinden istifa eden İshak Sarı partisinin Karasu Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı. 1978 Karasu doğumlu olan İshak Sarı serbest avukatlık yapıyor. Sarı evli ve 2 çocuk babasıdır.

Söğütlü/Koray Oktay Özten

1967 İstanbul´ da doğdu. İlköğrenimini Söğütlü´de, orta öğrenimi Adapazarı´nda tamamladı. Dicle Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik bölümünde başladığı yüksek öğrenimine 2. sınıfta yatay geçişle Osmangazi Üniversitesi´nde tamamladı. Yüksek Lisans eğitimini “Yerel Yönetimlerde Eğitim ve Yerelleşme” konulu tezi hazırlayarak Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim Yönetimi ve Denetimi bölümünde tamamladı.1996 yılında Sinop´ta başladığı öğretmenlik hayatına 1999 yılında Söğütlü Gündoğan İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı 2004 yılında Söğütlü Utrecht İlköğretim Okulu müdürü olarak devam etti. 2 Eylül 2008 tarihinde Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak atandı. Koray Oktay Özten partisinin Söğütlü Belediye Başkan olarak yarışacak.

Taraklı/İbrahim Pilavcı (Cumhur ittifakı);

1982 yılında Taraklı'da doğdu. İlk-Orta ve Lise öğrenimini Taraklı'da tamamladıktan sonra  girdiği Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun oldu.   2010 yılında Mali Müşavirlik ruhsatını aldı ve bu tarihten itibaren de 2010 Taraklı ilçesinde Mali Müşavirlik yapmaktadır. İki dönem Milliyetçi Hareket Parti Taraklı İlçe Başkanlığı görevinde bulundu. Ayrıca çeşitli derneklerde yönetim kurulu üyeliği bulunuyor.  Evli ve 2 çocuk babası.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Sakarya Otel SAKARYA HALI YIKAMA SAKARYA DÜĞÜN SALONLARI İZMİR YOGA