Arşivde Ara

Karakışta ölüm kalım savaşı!11 Ocak 2019 - 11:02, Cuma


Adapazarı Korucuk Mahallesi’nde yaşayan 58 yaşındaki İbrahim Kipici, 2 yıldır yaşadığı evinde elektrik ve su olmadığını iddia etti. Kipici, “Çok zor durumdayız. Sadece elektrik ve suyumu açsınlar yeter” diyerek yetkililere seslendi.

YETKİLİLERE SESLENDİ

Adapazarı Korucuk Mahallesi TOKİ evlerinde yaşayan 58 yaşındaki İbrahim Kipici, 2 yıldır evinde elektrik ve su olmadığını iddia ederek yetkililerden yardım istedi.  Kipici, 2 yıldır soğukta ve susuz bir şekilde yaşadığını belirterek şu ifadelerde bulundu, “Durumum olmadığı için 3-4 senedir doğru düzgün elektrik ve su paramı ödeyemiyorum. Ekipler gelip elektriğimi kestiklerinde, su sayacına da mühür vuruyorlardı. Çok zor durumda kaldığım için mühürleri söküp, elektriği ve suyu kullanıyordum. Bunu birkaç kere denedim, çünkü çok zor durumdaydım. Yoksa yapmazdım öyle bir şey. En son ekipler sayacı tamamen yerinden söktüler. Elektriğin de kablolarını kestiler. 2 seneden beri hiç elektriğim yok.”

ASTIM HASTASI

Soğuklardan dolayı astım hastalığına yakalandığını ifade eden Kipici, “3-4 senedir doğru düzgün ısınamadığım için astım hastası oldum. Makineye bağlı olarak yaşıyorum fakat elektriğim olmadığı için makinemi de kullanamıyorum. Astım hastalarının kullandığı fıs fıs ilacı ise 20 TL olduğu için alamıyorum. Evde bulunan piknik tüpüyle ısınıyorum. O da bitince dolduramıyorum. Çünkü hiçbir gelirim yok. Astım hastalığım dışında bir de göbek fıtığım var. Doğru düzgün oturup kalkamıyorum. Bu yüzden de çalışamıyorum. Komşularım ara sıra yemek getiriyor sağ olsunlar. Ama nereye kadar” diyerek hasta ve zor durumda olduğunu ifade etti.

EŞİM TERK ETTİ

20 yıl önce eşinin kendisini terk ettiğini belirten Kipici, “Eşim beni 20 yıl önce terk etti. Fakat hala boşanamadık. Benim yeşil kartım vardı. Eşim benden boşanmadığı için yeşil kartımı da elimden aldılar. Çünkü eşim sigortalı bir işe girmiş, o yüzden yeşil kartımı aldılar. Eşimle de bir türlü ayrılamıyoruz. Benim bir gelirim yok. Benden nafaka bekliyor. Evime ekmek alacak param yok. Nasıl nafaka vereyim. Ben de nafakaya mahkum olacağım için boşanma davası açamıyorum. Param olmadığı için avukata da başvuramıyorum. Şu anda hiçbir gelirim yok. 2 tane kızım var, onlar da evli. Çok yardımları dokunmuyor” dedi.

ÇOK ZOR DURUMDAYIM

İbrahim Kipici sözlerini şu şekilde sürdürdü, “Kaymakamlığa ve sosyal yardımlaşmaya gittim. Durumumu anlattım. Gelip evine bakacağız dediler. Ancak o kadar zaman geçti hala gelen giden yok. Önceki gece ısındığım piknik tüpümde bitti. Sabaha kadar çok zorluk çektim. Dün yine kaymakamlığa gittim. Bana bir dilekçe yazdırdılar. 25 gün sonra yeniden gel dediler. 25 gün boyunca ben ne yapacağım bilmiyorum. Tüpüm de bitti, yiyecek ekmeğim bile yok. Şu an elimde sadece 5 liram var bunla ne yapılır bilemiyorum. Çöpten yemek topluyorum. Dayanacak gücümde kalmadı. Elektrik uyum açılsın, bir de bana bir baza versinler başka da bir şey istemiyorum.”

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Sakarya Otel SAKARYA HALI YIKAMA SAKARYA DÜĞÜN SALONLARI İZMİR YOGA