Arşivde Ara

Yaman: Altuğ'un haddine mi!11 Ocak 2019 - 10:52, Cuma


Tank Palet Fabrikası'nın özelleştirme kapsamına alındığını anımsatan TÜRK-İŞ İl Temsilcisi Cemal Yaman, " Hükümet adına yapılması gereken açıklamayı, Akgün Altuğ bir görev mi aldı! " diye sordu.

ALTUĞ NE DEMİŞTİ!

SATSO'nun önceki gün basın buluşması sırasında Genel Yayın Yönetmenimiz Hüseyin Cumalı'nın "Tank Palet özelleştiriliyor. Sıra TÜVASAŞ geliyor duyumları var" sorusu üzerine Başkan Akgün Altuğ Tank Palet için "Bir tek İşletme özelleştirilecek" derken, TÜVASAŞ içinse "Biz küçük sanayileri şehir dışına taşırken TÜVASAŞ şehir içinde kaldı. Sakarya içinde olmak üzere taşınabilir" dedi.

ONUN HADDİNE Mİ!

Bu gelişme üzerine dün gazetemizi ziyaret eden Başkan Cemal Yaman, sert açıklamalarda bulundu. Hüseyin Cumalı'ya konuşan Yaman, "SATSO Başkanı olarak bugüne kadar şehir adına bir düşünce ortaya koymayan Altuğ, Tank Palet'in yanına TÜVASAŞ'ı da koyarak birilerine burada rant sağlamanın peşinde mi yoksa bu işe ortak mı! Taşınabilir yorumunu yapmak onun haddine mi? " diye sordu.

VAZİFE Mİ VERDİLER!

Yaman, " SATSO başkanı hükümet tarafından kendisine söylenen bir görüşü mü söylüyor ! Bunu öğrenmek istiyoruz. Yani ona vazife mi, verdiler! Ey SATSO Başkanı sen bu politikaları bir şekilde oluştur mu dediler! Sivil Toplum Kuruluşu sıfatını taşımak lazım. Sakaryalılara sormadan birileri çıkıp ahkam kesiyorsa halk onu benimsemez" diye konuştu.

100 KİŞİ İÇİN Mİ!

Bir de diyor ki konuşmasında biz işçileri savunuyoruz. İşçi alacaklar diyor, 100 kişi falan. Ya bir defa güldürmesinler kendilerine, 100 kişiden bahsediyoruz. 100 kişi sayı mı? 100 kişi için bu fabrikayı 25 yıllığına özelleştirmeye değer mi! İşte böyle bir ortam varken bir de TÜVASAŞ taşınabilir demek hiç hoş değil" dedi.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Sakarya Otel SAKARYA HALI YIKAMA SAKARYA DÜĞÜN SALONLARI İZMİR YOGA