Arşivde Ara

Demirören’den Sakaryaspor örneği9 Ocak 2019 - 11:05, Çarşamba


Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören kulüplerin borçlarının yapılandırılması ile ilgili yeni projeyi tanıtırken Sakaryaspor'u örnek gösterdi.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, kulüplerin borçlarının yapılandırılması hususunda kamuoyunu aydınlatma amacıyla A Spor Canlı yayınında konuştu. Başkan Demirören projenin 4 büyükleri kurtarma projesi olarak algılanmasından duyduğu rahatsızlığı belirterek, Sakaryaspor, Kocaelispor ve Göztepe'yi örnek göstererek, "Bu yapılan kamuoyunda 4 büyükleri kurtarma operasyonu olarak algılanmasın. Gaziantepspor'un durumu ortada. Kocaelispor, Sakaryaspor gibi büyük kulüpler, camialar da alt liglere düştüler. Göztepe dahi amatöre düştü zamanında. Biz de artık TFF olarak kulüplerimizi bu şekilde denetleyeceğiz. Kulüplerimizin çoğu normalde bankaya gitse kredi alamazlar, bankada kapıdan içeri bile giremezler. Şu an kulüplerin bankalara olan borçları yapılandırılıyor. Borç miktarları artmayacak. Sadece bütçelerine göre hareket etmek zorunda kalacaklar. Ayrıca sadece futbol AŞ değil, derneklerin de borçlarının yapılandırılması söz konusu. Bu uygulama, futbolda bir milattır” dedi.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Sakarya Otel SAKARYA HALI YIKAMA SAKARYA DÜĞÜN SALONLARI İZMİR YOGA