Arşivde Ara

Son düzlük7 Ocak 2019 - 10:25, Pazartesi


AK Parti ile MHP yerel seçim öncesinde anlaştı. Bu anlaşmaya göre AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nde 'aday' gösterecek, MHP'de bu adayı destekleyecek. Peki ama 16 ilçede ne olacak!

AK Parti ile MHP yerel seçim öncesinde anlaştı. Bu anlaşmaya göre AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nde 'aday' gösterecek, MHP'de bu adayı destekleyecek. Peki ama 16 ilçede ne olacak! AK Parti ile MHP ayrı ayrı mı girecek, yoksa ilçeler bazında her hangi bir paylaşım olacak mı! İşte bütün bu soruların cevabı en geç 13 Ocak gönü, yani bu Pazar günü belli olacak.

CUMHUR İTTİFAKI

Herkesin bildiği gibi 'Cumhur İttifakı' kapsamında AK Parti'nin Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce olduğu Cumhurbaşkanı Erdoğan geçen yıl açıkladı. Bu açıklama sonrasında gözler ilçelere çevrildi. Sakarya'da geçen dönem 17-0 yapan AK Parti, ilçelerde tek başına mı seçime girecek! Yoksa kulislerde dillendirilen en az 3 ilçeyi 'Cumhur İttifakı' ortağı MHP'ye mi verecek!

NEFESLER TUTULDU

Diyelim ki ittifak gereği Sakarya'da 3 ilçe belediye başkanlığı MHP'ye verildi. Peki ama hangi ilçeler verilecek! Bir başka soru işareti ise tavanda alınan kararlar, tabanda karşılık bulacak mı! Küskünlükler nasıl ve kimler tarafından giderilecek. Aylardır cevap bulamayan bu soruların cevapları ve daha fazlası bu Pazar günü Erdoğan'ın gelmesiyle son bulacak.

Hüseyin Cumalı

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Sakarya Otel SAKARYA HALI YIKAMA SAKARYA DÜĞÜN SALONLARI İZMİR YOGA