Arşivde Ara

Iraklılar okulu kapatıldı6 Aralık 2018 - 17:06, Perşembe


Adapazarı İlçesinde Irak uyruklu 2 şahıs tarafından gerekli izinler alınmadan eğitime başlayan Iraklılar Okulu mühürlendi. Polis ve zabıta eşliğinde gerçekleşen mühürleme olayının ardından işletmeciye 42 bin lirada para cezası kesildi.

Tabelasında Irak Eğitim Bakanlığı logosuyla izinsiz olarak eğitim vermeye başlayan okul için mühürleme kararı çıktı. Irak uyruklu olmayanların kabul edilmediği ve Türkçe eğitimi bulunmayan özel okul TBMM’de gündem olmuştu. Tabelası sökülen ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün soruşturma başlatmasına rağmen eğitime devam eden okulun kapısına mühür vuruldu.

Irak uyruklulara eğitim veren özel okul için oluşturulan komisyon hızlı bir şekilde çalışmalarını tamamladıktan sonra Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir’in onayına sundu. Sabah saatlerinde Vali Nayir komisyonun aldığı kararı onayladıktan sonra zabıta ve polis Iraklı öğrencilere eğitim veren kurumu mühürledi.

Iraklı çocuklara eğitim vermesi için iki kişi tarafından açılan okula 42 bin lira para cezası kesilirken, yasal izinler alınıncaya kadar kapıda ki mühür sökülemeyecek.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Sakarya Otel SAKARYA HALI YIKAMA SAKARYA DÜĞÜN SALONLARI İZMİR YOGA