Arşivde Ara

İşbirliği bombası!6 Aralık 2018 - 11:45, Perşembe


Başkent kulislerine düşün ve A Haber Ankara Haber Koordinatörü Fatih Atik'in haberine göre AK Parti ile MHP yerel seçimle ilgili iki ayaklı formülde anlaştı.

11 İLDE JEST YAPILACAK

Cumhur İttifakı adına yapılan anlaşmaya göre İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlıkları için aday çıkartmayacak olan MHP, kulis haberlerine göre 8 Büyükşehir Belediyesi'nde daha aday çıkartmayacağı öğrenildi. Türkiye'deki 11 Büyükşehir Belediyesi'nde aday çıkartmayacak olan MHP, 24 Büyükşehir Belediyesi'nde ise AK Parti ile işbirliği yaparak yerel seçime girecek.

PEKİ AMA DESTEK GÖRÜR MÜ!

AK parti ile MHP arasında yerel seçim öncesinde iki ayaklı formül ile birlikte dikkatler iki partinin genel merkezlerine çevrildi. AK Parti'den Mehmet Özhaseki ile MHP'den Sadir Durmaz formülün tüm teknik detayları çalıştı. Peki ama bu ne demek ve seçim öncesinde bu formül her iki siyasi partinin tabanından destek görür mü! İşte bugünden bunu kestirmek biraz zor.

SAKARYA'DA NE OLUR!

Dün akşam saatlerinde gündeme bomba gibi düşen bu kulis haberle birlikte gözler MHP Sakarya İl Başkanlığı'na çevrildi. Konuyla ilgili gazetemize konuşan MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, AK Parti ile bir ittifak olacağını doğruladı. Akar, "Bize gelen resmi bir yazı yok. Fakat sayın genel başkanımız, toplantı sonrasında gazetecilerin konu hakkındaki sorularını yanıtlarken bu konuya değindi" diye konuştu.

KONU ÇOK ÜST DÜZEY

Başkan Akar,"Buna göre MHP 11 ilde aday çıkarmayıp, AK Parti'yi destekleyecek. 24 ilde ise işbirliğine gidilecek. Sakarya da bu illerin arasında bulunuyor. Bu konu üst düzey temaslarla görüşülüyor. Şimdilik bunları söyleyebilirim" dedi. Bilindiği gibi MHP Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı'na şu ana kadar bir tek gazeteci Hamdi Yuluğ başvurdu.

İşte işbirliği yapılacak iller

Sakarya, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Mardin, Muğla, Ordu, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van...

**MHP’nin destek vereceği iller ( MHP aday çıkarmayacak, Ak Parti’nin adayını destekleyecek)

İstanbul, İzmir, Ankara,

**Ak Parti’nin destek vereceği iller ( Ak Parti aday çıkarmayacak, MHP’nin adayını destekleyecek)

Isparta, Manisa, Karabük, Bartın, Kars, Adana, Mersin, Osmaniye,

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Sakarya Otel SAKARYA HALI YIKAMA SAKARYA DÜĞÜN SALONLARI İZMİR YOGA