Arşivde Ara

Yayın yasağı internet sitelerini de kapsıyor!15 Kasım 2018 - 23:04, Perşembe


Lastik- İş Genel Başkanı Abdullah Karacan'ın, öldürülmesiyle ilgili Sulh mahkemenin yayın yasağı kararının öne çıkan ayrıntısı..

Radyo Televizyon Üst Kurulunun sayfasında  yayınlayan karar sadece TV'leri degil internet ortasında yapılan yayınları da kapsıyor  internet sitelerinde yapılan görüntülerde yayın yasağı kapsamında yer aldı. Bir süre önce yayınlanan yönetmelikle internet üzerinden yapılan tüm yayınların da denetimi RTÜK'ün kontrolune bırakılmıştı..

 RTÜK'ün sayfasında yayınlanan mahkeme kararı şöyle:

T.C. Sakarya 1. Sulh Ceza Hakimliğinin Yayın Yasağı Kararı

Sakarya 1. Sulh Ceza Hakimliğinin 15/11/2018 tarihli ve 2018/2998 D.İş sayılı kararı ile, 5187 sayılı Kanunun 3/2, 25 inci ile 5271 sayılı Kanunun 157 nci maddesi gereğince, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığınca, şüpheli hakkında "Kasten Öldürme" suçundan yürütülen 2018/30969 soruşturma sayılı dosya hakkında, iddianamenin kabulü kararına kadar, kamuoyunun bilgilendirilmesine ilişkin ve yalnızca haber özelliği taşıyan haberler dışında, şüphelilerin ve müştekilerin ismi belirtilerek veya fotoğrafları kullanılarak soruşturma evrakının içeriği ile ilgili her türlü sesli ve görüntülü, yazılı ve görsel medya ile internet ortamından yapılan yayınların yasaklanmasına karar verilmiştir.

Tüm medya hizmet sağlayıcı kuruluşlara duyurulur.(15/11/2018-18:03)

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Sakarya Otel SAKARYA HALI YIKAMA SAKARYA DÜĞÜN SALONLARI İZMİR YOGA