Arşivde Ara

Lastik fabrikasındaki olayın görüntülerine yayın yasağı geldi!15 Kasım 2018 - 22:50, Perşembe


Arifiye'de Lastik İş Sendikası Genel Başkanı A. K.'ın öldüğü, iki kişinin de yaralandığı olay anına ilişkin görüntülere yayın yasağı getirildi

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturmanın gizliliği kapsamında olay anına ilişkin görüntülerin 'iddianamenin kabulüne' kadar yasaklanmasını talep etti.

Sakarya 1. Sulh Ceza Hakimliği de Başsavcılığın yayın yasağı talebini uygun görerek yayınlara yasak getirdi.

İşte yasak kararı..

Sakarya 1. Sulh Ceza Hakimliğinin 15/11/2018 tarihli ve 2018/2998 D.İş sayılı kararı ile, 5187 sayılı Kanunun 3/2, 25 inci ile 5271 sayılı Kanunun 157 nci maddesi gereğince, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığınca, şüpheli hakkında "Kasten Öldürme" suçundan yürütülen 2018/30969 soruşturma sayılı dosya hakkında, iddianamenin kabulü kararına kadar, kamuoyunun bilgilendirilmesine ilişkin ve yalnızca haber özelliği taşıyan haberler dışında, şüphelilerin ve müştekilerin ismi belirtilerek veya fotoğrafları kullanılarak soruşturma evrakının içeriği ile ilgili her türlü sesli ve görüntülü, yazılı ve görsel medya ile internet ortamından yapılan yayınların yasaklanmasına karar verilmiştir.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Sakarya Otel SAKARYA HALI YIKAMA SAKARYA DÜĞÜN SALONLARI İZMİR YOGA