Arşivde Ara

Öğrencilerden kanser farkındalık çalışması23 Ekim 2018 - 11:02, Salı


Akyazı İşmont Halil Bildirici Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, son yıllarda artan kanser hastalığına karşı önleyici tedbir olarak erken teşhise dikkat çektiler.

Sakarya Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi ile Yenikent Devlet Hastanesi’nde kansere yönelik farkındalık çalışmaları yapan lise öğrencileri, “Erken farkedersen çok şey farkeder” sloganıyla vatandaşlara sağlık eğitimi verdiler.

Öğretmenlerinin öncülüğünde hastanelerde kansere karşı yapılması gerekenler konusunda vatandaşların dikkatini çeken İşmont Halil Bildirici Meslek Lisesi stajyer öğrencileri; “Hayatınız bizim için önemlidir. Kanser önlenebilir bir hastalıktır. Değerli hastalarımız Kanser taramanızı yaptırın siz sağ kalın biz selamet.” mesajlarıyla olası kanser hastalığından erken teşhis ve alınacak tedbirlerle kurtulmanın mümkün olduğunu vurguladılar.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Sakarya Otel SAKARYA HALI YIKAMA SAKARYA DÜĞÜN SALONLARI İZMİR YOGA