Arşivde Ara

Hendek’te dolu dolu Ramazan8 Haziran 2018 - 14:20, Cuma


Hendek Belediyesinin 2018 yılı Ramazan etkinlikleri ve Ramazan Çarşısı Hendek halkı tarafından tam puan aldı.

Aileler stantları gezip, asırlık çınar ağaçlarının altında dinlenirken, çocuklar da şişme oyun gruplarında ücretsiz olarak eğleniyorlar.

Her yıl farklı etkinlikler

Hendek Belediyesi tarafından Ramazan etkinlikleri kapsamında açılan Hendek Ramazan Çarşısı, vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Ramazan etkinliklerinin geleneksel olarak devam edeceğini belirterek, " Kurmuş olduğumuz Ramazan Çarşımızda çeşitli etkinlikler yapılarak, çocuklarımız da kurmuş olduğumuz şişme oyun gruplarında eğleniyorlar. Üç yıldır kurmuş olduğumuz çarşımızdan halkımız da esnafımız da memnun ve inşallah her yıl geleneksel olarak etkinliklerimiz devam edecektir “ dedi.

Çocuk gösterileri

Geleneksel hale gelen Hendek Belediyesi Ramazan etkinliklerinde, çocuklara yönelik haftanın iki günü programlar düzenleniyor. Cuma ve Cumartesi günleri iftar sonrası aileler Ramazan Çarşısını gezerken çocuklar da Nasrettin Hoca, Hacivat Karagöz, Pala Remzi ve Bitirim Hüsnü gösterileri ve düzenlenen çeşitli yarışmalarla bol bol eğleniyorlar. Program sonunda Hendek Belediyesi tarafından çocuklara, Osmanlı Macunu ve pamuk şekeri ikramları yapılıyor.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Sakarya Otel SAKARYA HALI YIKAMA SAKARYA DÜĞÜN SALONLARI İZMİR YOGA