Muhtarlar Derneği artık hizmette24 Ocak 2014, Cuma

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Sakarya Muhtarlar Derneği’ne kazandırılan hizmet binası açılış töreni Kentpark’ta gerçekleştirildi. Törene Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun yanı sıra, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Sakarya Muhtarlar Derneği Başkanı Erdal Erdem, SGK İl Müdürü Nurten Canbasoğlu, MHP Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Orhan Ünver, CHP Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Raşit Dünya, oda başkanları, mahalle muhtarları ve çok sayıda davetli katıldı.

Büyükşehir’e Teşekkür

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Sakarya Muhtarlar Derneği Başkanı Erdal Erdem, “Bu güzel günümüzde bizleri yalnız bırakmayan herkese şükranlarımı sunuyorum. Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeki Toçoğlu’na katkılarından dolayı muhtarlarımız adına teşekkür ediyorum. Daha önce de Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık Otomasyon Sistemi’nin hazırlanmasında da bizlere destek olmuştu, bu sebepten dolayı da ayrıca teşekkür ediyorum. Sakarya Muhtarlar Derneğine tahsis edilen binanın, tüm şehrimize ve muhtarlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Yerel Yönetimin Önemli Unsuru

Açılış konuşmasının ardından söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Yerel yönetimlerin en önemli unsurlarından olan değerli muhtar kardeşlerimizle geçtiğimiz dönemlerde güzel çalışmalara imza attık. Mahalleleri ve köyleri ile ilgili getirdikleri sorunları ayırt etmeden çözmeye çalıştık. Hamdolsun çok iyi neticeler aldık. Muhtarlarımızın talepleri her zaman bizler için önemli olmuştur. Değerli muhtarlarımız bulundukları bölgelerin sorunlarını en iyi bilen, en iyi tespit eden ve çözüm önerileri konusunda da çaba sarfeden insanlardır” ifadelerini kullandı.

Hayırlı Olsun

Konuşmasının devamında Büyükşehir Belediyesi tarafından muhtarların kullanıma sunulan programdan da bahseden Başkan Toçoğlu, “Bu dönem çok önemli hizmetlerden bir tanesi de Türkiye’de bir ilk olan SEMOS programıdır. Nüfus Müdürlüğü ve belediyemiz ile entegre olarak çalışan bu programı inşallah önümüzdeki dönem Büyükşehir sınırları dahilinde tüm ilimizdeki muhtarlarımıza bilgisayarları ile birlikte teslim edeceğiz. Hizmet binasının öncelikli olarak muhtarlarımıza ve hemşerilerimize hayırlı olmasını temenni ediyor, hayırlı hizmetlere vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Sakarya Muhtarlar Derneği Başkanı Erdal Erdem, günün anısına Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na hediye takdim etti. Daha sonra tüm muhtarlar adına Yazılı Köyü Muhtarı Şaban Süleyman ise, Başkan Toçoğlu’na plaket takdim etti. 

Bu haber toplam 48 defa okundu.